آموزشی

10 مشکل شایع کولر گازی که باید بدانید

10 مشکل شایع کولر گازی

در مورد مشکل شایع کولر گازی اطلاعاتی دارید؟ به وطر طبیعی وقتی تابستان از راه می رسد انتظار داریم کولر گازی بدون هیچ مشکلی کار کند تا بتوانیم نهایت استفاده را از آن ببریم. برای اینکه بدانیم کولر گازی به درستی کار می کند و مشکلی برای آن پیش نیامده است بهتر است هر چند وقت یک بار بررسی و سرویس شود تا کولر به صورت ناگهانی خراب نشود.

در این مقاله در مورد 10 مشکل شایع کولر گازی می خواهیم به بحث و بررسی بپردازیم. درصد زیایدی از مشتریان به دلیل وجود این 10 مشکل شایع کولر گازی با ما تماس می گیرند. اگر به تنهایی قادر به رفع مشکل کولر گازی خود نستید، پیشنهاد می کنیم برای تعمیر کولر گازی خود با یک متخصص تماس حاصل نمایید تا از وارد شدن ایرادات اضافی جلوگیری شود.

10 مشکل شایع کولر گازی

در این بخش می خواهیم به مشکلاتی که توسط متخصصین کلینیک تاسیسات با عنوان مشکل شایع کولر گازی، گردآوری شده شده است؛ بپردازیم. در صورتی که صاحب کولر گازی هستید و از آن استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

10 مشکل شایع کولر گازی

10 مشکل شایع کولر گازی

  • فیلتر هوای کثیف

فیلتر هوای کولر گازی جزو قطعاتی است که در صورت سرویس و تمیز نکردن به موقع، ممکن است عملکرد خودرو را مختل کند و به دیگر قطعات نیز آسیب وارد کند. هچند وقت یکبار لازم است که نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. تعویض و یا تمیز کردن این قطعه بسیار ساده است و نیازی به تماس با متخصص کولر گازی نیست.

  • کاهش سرمای کولر گازی

از دیگر مشکل شایع کولر گازی می توان به کاهش سرما و یا باد گرم زدن  آن اشاره کرد. اگر به صورت ساده به سیستم کولر گازی نگاه کنیم، یک واکنش شیمیایی در مبرد و سیستم کولر گازی شما سبب می شود که هوای خنک تولید شود. اگر سطح خنک کنندگی پایین است، یعنی مشکلی برای این سیستم به وجود آمده است. در بیشتر مواقع این مشکل شایع کولر گازی به دلیل نشتی گاز کولر گازی می باشد. در اولین فرصت نسبت به برطرف کردن این عیب می بایست اقدام کنید. خاطر نشان می گردد می توانید با شماره های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نمایید و با مشاورین کلینیک تاسیسات به صورت رایگان مشورت کنید.

  • کندانسور به خوبی کار نمی کند

فن بیرونی و یا همان کندانسور وظیفه خارج کردن گرمای منزل شما به بیرون از خانه را بر عهده دارد. اگر فن بیرونی به درستی کار نکند سرمای مناسبی نمی تواند جایگزین شود و در نتیجه ی آن کمپرسور بیش از حد گرم شده و سیکل سرمایش کولر گازی مختل می شود که نسبت به تعمیر آن می بایست اقدام کنید.

  • برد الکتریکی کولر خراب شده است

چهارمین مشکل شایع کولر گازی خرابی برد فرمان یا مدار الکتریکی دستگاه است. در صورتی که این بخش از کولر گازی به مشکل بخورد احتمال خاموش شدن کولر بالاست و عملکرد دستگاه طبق برنامه نمی باشد.

  • خرابی کابل های کولر گازی

گاهی مشاهده می شود که کولر گازی به صورت خودکار خاموش و روشن می شود. این مشکل شایع کولر گازی ممکن است به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی باشد که ایراد سیم کشی دارد. سیم کشی معیوب احتمال اتش سوزی را بالا می برد بنابراین می بایست مراقب کابل ها باشید.

  • آبریزی کولر گازی

یکی دیگر از مشکل شایع کولر گازی که درصد بالایی از مشتریان به همین دلیل با متخصصین ما تماس حاصل می کنند، سر ریز شدن آب از پنل داخلی کولر است که نشان می دهد راه خروجی آب مسدود شده است و در نتیجه آب سرریز می شود. این مشکل با سرویس کولر گازی رفع می شود.

تعمیر کولر گازی ال جی

  • وجود برفک روی لوله ها

هفتمین مشکل شایع کولر گازی مشاهده برفک روی لوله ها و یا کندانسور است. این مشکل به دلیل کاهش میزان شارژ دستگاه و یا کثیف بودن فیلترها می باشد. کولر گازی را خاموش کنید تا یخ ها آب شود و سپس به دنبال نشتی باشید. توجه داشته باشید به هیچ وجه کولر گازی ریست نکنید. اگر تمیز کردن فیلترها کمکی نکرد، تا حل مشکل کولر گازی را روشن نکنید.

  • صدای غیر معمول یا لرزش کولر گازی

یکی از ایرادها و مشکل شایع کولر گازی که سبب سلب آسایش می شود، صدای غیرمعمول کولر گازی هنگام کار کردن دستگاه است. این صدا ممکن است از پنل کولر گازی باشد و یا اینکه مسبب آن کندانسور باشد. دلایل متعددی می توان برای این ایراد شایع یافت ولی عمده ترین دلیل آن نابالانس بودن فن یونیت خارجی یا فن یونیت داخلی است.

در صورتی که پایه های کمپرسور کولرگازی شل شده باشد نیاز به آچارکشی است و می بایست پایه ها را تنظیم کرد و نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام کنید.

  • کولر گازی روشن نمی شود

یکی دیگر از مشکل شایع کولر گازی روشن نشدن آن است. در وهله اول سعی کنید ترموستات و کنترل را تنظیم کنید. اگر بدین روش مشکل حل نشد می بایست با تکنسین های کلینیک تاسیسات تماس حاصل نمایید تا اقدامات لازم را انجام دهند. بهتر است در این زمینه حتما از یک متخصص کمک بگیرید تا خرابی دیگری به بار نیاورد.

  • فن پنل داخلی کولر گازی کار نمی کند

دهمین مشکل شایع کولر گازی، خرابی فن پنل داخلی است. اگر فن مسدود شده باشد خودتان می توانید رفع مسدودیت کنید و نیازی به تعمیرکار نیست. اگر روی کویل سرد کننده و لوله های مبرد یخ مشاهده کردید اجازه دهید یخ ها ذوب شوند و سپس مجددا عملکرد فن را بررسی کنید. اگر کار نکرد رله فن و یا موتور فن خراب شده است.

10 مشکل شایع کولر گازی

10 مشکل شایع کولر گازی

تماس با ما | مشکل شایع کولر گازی

تیم خدماتی کلینیک تاسیسات 24 خریدار انواع پکیج و اسپیلت کارکرده به بالاترین قیمت لوله بازکنی و تخلیه چاه ، رفع ترکیدگی لوله و بازسازی کف ، نقاشی ساختمان گچبری ، پتینه کاری ، لندن کاری و… فروش و اجرای ایزوگام ، نصب سرویس و تعمیرات اسپیلت ، اجرا وتعمیرات موتور خانه ، چیلرهای جذبی و تراکمی استخر ، لوله کشی سرد و گرم ، نصب و سرویس شیرآلات ، تیم 24 با کادری مجرب بصورت شبانه روزی همراه شما هست تا آرامش شما عزیزان فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.