آموزشی

چرا گاهی کولر گازی خاموش نمی شود؟

چرا گاهی کولر گازی خاموش نمی شود؟

در ایران خیلی از افرد برای خنک شدن در طول روز در گرمای تابستان به کولر گازی خود اعتماد می کنند. اما گاهی اوقات ، کولر گازی شما متوقف نمی شود، حتی اگر خانه شما کاملا خنک باشد. اگر کولر گازی شما 24/7 بدون خاموش شدن در حال کار است، ممکن است زمان سرویس یا تعویض کولر گازی شما رسیده باشد. به جای اینکه مرتباً دکمه ها را بزنید، آنچه باید انجام دهید اینجاست:

مطالعه بیشتر: عیب یابی و تعمیر پکیج های تک مبدل دو منظوره

ترموستات خود را بررسی کنید

وقتی تهویه مطبوع شما به طور مداوم کار می کند، این نه تنها اتلاف انرژی بلکه هدر دادن پول است. اولین قدم برای کاهش مصرف انرژی و قبض آب و برق ، بررسی ترموستات است. ترموستات شما دارای تنظیمات خودکار است که اگر به طور تصادفی یا نادرست تنظیم شود ، ممکن است شروع شود. اگر ترموستات شما تشخیص دهد تقاضای هوای خنک وجود دارد ، تهویه مطبوع شما شروع به کار می کند تا نیاز شما را برطرف کند.

برای رفع این مشکل ، ترموستات خود را بالاتر از دمای اتاق قرار دهید. این به کولر گازی شما می گوید که خاموش شود. اگر واحد شما بلافاصله خاموش نشود ، ممکن است مشکل از ترموستات نباشد.

کندانسور را تمیز کنید

سیم پیچ های کندانسور داخل تهویه مطبوع شما گرما را پراکنده می کند ، اما وقتی کثیف هستند ، ممکن است سیم پیچ ها نتوانند به طور موثر کار کنند. هنگامی که سیم پیچ های شما قادر به کار صحیح نیستند ، کولر گازی شما باید بیشتر کار کند تا خنک شود و دما را حفظ کند. برای جلوگیری از کار مداوم کولر گازی ، سیم پیچ های کندانسور را از نظر آلودگی و باقی مانده بررسی کرده و در صورت لزوم تمیز کنید.

از کلید Fan Limit خود استفاده کنید

اکثر واحدهای تهویه مطبوع دارای یک “Fan Limit Switch” در نزدیکی دمنده هستند که به فن اجازه می دهد تا به طور مستقل از تنظیمات شما کار کند. در صورت وجود لغو دستی ، ممکن است فن کولر گازی شما به تنهایی کار کند. برای جلوگیری از این ، این تنظیم را از “دستی” به “خودکار” تغییر دهید تا فن فقط درصورت نیاز به کار بپردازد.

در کلینیک تاسیسات 24 ، بسیاری از مشکلات مشتریان ما با سیستم های HVAC خود به تنظیمات و نگهداری واحد آنها برمی گردد. بدون تنظیمات و تمیز کردن های مناسب، کولر گازی شما طولانی تر کار می کند، کار بیشتری می کند و در نهایت خراب می شود.

برای جلوگیری از هرگونه مشکل خنک سازی، زمان های نگهداری منظم را انجام دهید. متخصص کولر گازی به شما می گوید که آیا دستگاه شما باید تمیز باشد یا مسئله بزرگتری است.

اگر کولر گازی شما به درستی کار نمی کند ، امروز با ما تماس بگیرید. یکی از متخصصان بسیار ماهر ما مطمئناً مشکلات HVAC شما را شناسایی و تعمیر کولر گازی شما را انجام خواهد داد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.