آموزشی

چگونه پکیج ایران رادیاتور را هواگیری کنیم؟

هواگیری بکیج ایران رادیاتور

با هواگیری پکیج ایران رادیاتور در خدمت شما هستیم. یکی از عمده ترین مواردی که دارندگان پکیج ایران رادیاتور با آن روبرو هستند، هواگیری پکیج ایران رادیاتور می باشد. در این بخش می خواهیم شما را با نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور آشنا کنیم تا دیگر نیازی به تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران نداشته باشید.

تمامی دستگاه های پکیج امروزی من جمله پکیج ایران رادیاتور، دارای شیر اتومات برای هواگیری هستند. این شیر بر روی کله گی پمپ سوار شده است و به صورت خودکار هوایی که از رادیاتور کشیده می شود را از خود خارج می کند. پکیج هایی مانند ایران رادیاتور و بوتان بر روی کله گی پمپ دارای شیر اتومات هستند، در صورتی که این شیر در پکیج بوش بر روی منبع انبساط هواگیر قرار گرفته است. یک دلیل این که در پکیج بوش روی منبع انبساط هواگیر اتومات نصب شده است، بالاتر بودن منبع نسبط به پمپ دستگاه میباشد اما نگران نباشید، این مقدار اختلاف آنقدر ناچیز است که در محسبات هم فاکتور گرفته میشود. در نتیجه پکیج ایران رادیاتور و بوتان هم هوا نمی گیرند.

 

چرا پکیج ایران رادیاتور نیاز به هواگیری اتومات دارد؟

در حالت عادی هوایی درون کاسه پمپ جمع می شود، در صورتی که ایرونت یا هواگیر اتومات بر روی پکیج نباشد این هوا بیش از حد ممکن است درون کاسه پمپ جمع شود. در نتیجه عملکرد سیستم به طور کامل مختل می شود و حتی ممکن است موجب ترکیدن پمپ شود. در نتیجه مهندسین طراح از قطعه ای به نام ایرونت استفاده می کنند تا بدین ترتیب به پمپ آسیبی نرسد و هوا نیز از مدار خارج شود.

هواگیری بکیج ایران رادیاتور

هواگیری بکیج ایران رادیاتور

چرا پکیج به طور مرتب هوا می گیرد؟

در حالت کلی می توان گفت دلیل هواگیری پکیج ایران رادیاتور  به دو مورد وابسته است که به شرح زیر می باشد.

  1. منبع انبساط پکیج باد ندارد و یا اینکه خراب شده است. در این حالت فشار مدار در حالت زمستانه مرتب بالا میزند و از پشت پکیج آب می ریزد.
  2. داخل رادیاتور و پکیج گاز تولید می شود. اگر موقع هواگیری پکیج ایران رادیاتور  بوی بدی مانند بوی تخم مرغ گندیده می آید بدین معنی است که مدار رادیاتور دچار یک واکنش شیمیایی بین مس و آلومینیوم شده است. دمی توان حدس زد به هنگام گذشتن آب از روی مبدل مسی و سپس از روی مبدل آلومینیومی، گازی تولید می شود که منجر به تولید بوی بد می گردد.

نکته: گاز تولید شده قابلیت اشتعال دارد و سبب افزایش فشار داخل کل مدار می شود. حال در این صورت اگر شیر رفت و برگشت رادیاتور را نبندید و این گاز نتواند از داخل ایرونت خارج شود احتمال ترکیدن رادیاتور وجود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

 چگونه بفهمیم رادیاتور هوا دارد؟

یکی از راهی تشخیص زمان هواگیری پکیج ایران رادیاتور فرا رسیده است این است که زمانی که شیر آب را باز می کنید به سرعت آب سرد شده و آب سرد و گرم می شود. با هواگیری پکیج ایران رادیاتور می توان این مشکل را رفع کرد. همچنین در زمستان در صورتی که مشاهده کردید که با زیا کردن دمای شوفاژ، قسمت انتهایی آن همچنان سرد می ماند و گرم نمی شود، زمان هواگیری پکیج ایران رادیاتور شما فرارسیده است.

 

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور در منزل چگونه است؟

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور خیلی آسان است. پکیج را خاموش نمایید و به سراغ رادیاتور ها بروید. قسمت انتهایی هر رادیاتور، محل هواگیری آن میباشد. با یک فازمتر پیچ این قسمت را کمی شل کنید تا مخلوط آب و هوا از رادیاتور خارج شود. کمی صبر کنید تا فقط آب از داخل رادیاتور خارج شود. در این قسمت باید به سراغ پکیج بروید و درجه بار (درجه عقربه ای فشار) را نگاه کنید. اگر درجه کمتر از 1 است، شیر پر کن را باز کنید تا درجه بار پکیج مجددا در محدوده مناسب یعنی بین 1 تا 1.5 بار قرار بگیرد.

 

برای رفع گاز بدبو درون رادیاتورها چکار کنیم؟

در بخش های پیشین در مورد علت ایجاد گاز بدبو درون پکیج ایران رادیاتور صحبت کردیم. حال زمان آن رسیده در مورد نحوه رفع این مشکل نیز به بحث و بررسی بپردازیم. در این مواقع می بایست حتما کل مدار رادیاتور شسته شود. پس از اینکه کارشستشو تمام شد، باید از طریق لوله رفت و یا بالای حوله خشک کن یک لیتر مایع ضد رسوب ضد هوا به داخل مدار تزریق کنید. در نظر داشته باشید مایع ضد هوای رادیاتور هر سال نیاز به شارژ مجدد دارد. با تزریق همین مایع به درون رادیاتور می توانید طول عمر پکیج خود را بیشتر کنید.

 

هواگیری پکیج ایران رادیاتور در تهران

در این مقاله در مورد علل هواگیری پکیج و روش های رفع مشکل صحبت شد. امیدواریم توانسته باشیم به تمامی سوالات شما در زمینه هواگیری پکیج ایران رادیاتور پاسخ داده باشیم. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران از تکنسین های کلینیک تاسیسات بپرسید. همکاران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

ارتباط با ما | کلینیک تاسیسات

هواگیری بکیج ایران رادیاتور

هواگیری بکیج ایران رادیاتور

تیم خدماتی کلینیک تاسیسات 24 خریدار انواع پکیج و اسپیلت کارکرده به بالاترین قیمت لوله بازکنی و تخلیه چاه ، رفع ترکیدگی لوله و بازسازی کف ، نقاشی ساختمان گچبری ، پتینه کاری ، لندن کاری و… فروش و اجرای ایزوگام ، نصب سرویس و تعمیرات اسپیلت ، اجرا وتعمیرات موتور خانه ، چیلرهای جذبی و تراکمی استخر ، لوله کشی سرد و گرم ، نصب و سرویس شیرآلات ، تیم 24 با کادری مجرب بصورت شبانه روزی همراه شما هست تا آرامش شما عزیزان فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.