آموزشی

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

چرا سرویس پکیج مهم است؟ نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور چگونه است؟ بهترین زمان برای سرویس پکیج ایران رادیاتور چه موقع است؟ این ها همگی سوالاتی هستند که مشتریان عموما از تکنسین های کلینیک تاسیسات می پرسند. کلینیک تاسیسات با شماست تا پاسخگوی تمامی سوالات شما باشد. عموما بهترین زمان برای انجام سرویس پکیج ایران رادیاتور در پایان تابستان و در آغاز فصل سرما و پاییز است. بهتر است قبل از اینکه فصل سرما شروع شود از یک متخصص پکیج ایران رادیاتور بخواهید تا پکیج شما را سرویس کند. در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور آشنا کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

کاور پکیج و محفظه احتراق را باز کنید

اولین اقدام برای سرویس پکیج ایران رادیاتور باز کردن کاور پکیج و درب محفظه احتراق است. برای این کار باید پیچ هایی را که در زیر بدنه متصل شده است با پیچ گوشتی باز کنید که عموما درب پکیج دارای چهار پیچ است. همچنین در داخل درب محفظه پکیج یک درب کوچک دیگر نیز تعبیه شده است که با پشم شیشه نسوز پوشانده شده است. این درب نیز باید باز شود تا شعله پکیج به طور کامل رویت شود.

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

بررسی دما و فشار مدار شوفاژ

در اقدام دوم از نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور می بایست دما و فشار شئفاژ بررسی شود. برای این کار بررسی کنید با افزایش دما، فشار بار نیز افزای شپیدا می کند یا خیر. همچنین یک بار نیز دما را در کمترین حالت خود قرار دهید و بررسی کنید فشار بار نیز کمتر شد یا خیر. اگر این مورد صادق باشد مطمئنا منبع انبساط باد ندارد و یا اینکه به طور کامل معیوب شده است. برای بررسی این مشکل باید پشت دودکش و الف منبع انبساط را بررسی کنید.

آب مدار شوفاژ را به طور کامل خالی کنید (برای این کار می توانید از شیر هواگیری رادیاتور حمام استفاده کنید). و در نهایت باد انبساط را با استفاده از فازمتر و یا یک شی نوک تیز تست کنید. اگر کم باد بود، به طور کامل تخلیه کنید و یا استفاده از یک تلمبه متوسط 12 بار به منبع باد بزنید. اگر باد داشت مشکل از شیلنگ رابط منبع می باشد و ممکن است رسوب گرفته باشد.

بررسی عملکرد احتراق

مرحله سوم از نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور، بررسی عملکرد احتراق است. در این حالت باید چند بار دستگاه را خاموش و روشن کنید و ببینید که جرقه زن به درستی عمل می کند یا خیر. اگر جرقه زن عملکرد درستی نداشت، می توانید فاصله جرق زن را بررسی کنید و یا اینکه اطراف آن را تمیز کنید و مجددا عمل قبل را تکرار کنید.

روش دیگری که برای بررسی عملکرد احتراق به کار می رود بدین صورت است که باید فیش 24 ولت روی شیر کنترل گاز را بکشید و دقت کنید که شعله کوتاه تشکیل می شود یا خیر. در این حالت باید یک سعله کوتاه دقیقا یک سوم ارتفاع برنر تا مبدل تشکیل شود. در ادامه شیر آبگرم را باز کنید و فیش 24 ولت را وصل کنید. در این حالت باید شعله بلند تشکیل شود که برابر با دو سوم ارتفاع برنر تا مبدل است.

بررسی عملکرد سنسورهای حرارتی

مرحله چهارم از نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور به عملکرد سنسورهای حرارتی اختصاص دارد. دمای پکیج را روی 60 درجه قرار دهید و بررسی کنید شعله پکیج تا چه دمایی کار می کند و در چه دمایی قطع می شود. اگر این اختلاف دما زیاد باشد باید سنسور حرارتی تعویض گردد. در بررسی دوم دمای آب گرم مصرفی را روی 60 درجه بگذارید و شیر آبگرم را باز کنید. اگر متوجه شدید پس از دقایقی دمای آب گرم از 60 درجه کمتر یا بیشتر بود سنسور مصرفی نیز معیوب شده است و باید تعویض شود.

بررسی عملکرد پمپ سیرکولاسیون

مرحله پنجم از نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور در مورد پمپ سیرکولاسیون است. عموما در سرویس پکیج پمپ سیرکولاسیون را باز می کنند و یک بار آن را روغن کاری کرده، تمیزکاری و می کنند و سپس سرجای خود می بندند. توجه داشته باشید اگر در حین کار کردن از پمپ صدایی به گوش می رسد، ممکن است سنگ ریزه داخل پمپ گیر کرده باشد.

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

بررسی عملکرد شیر سه راهی

برای بررسی عملکرد شیر سه راهی باید شیر موتوری را باز کرده و سپس فنر سوپاپ بایپاس را بیرون بیاورید و داخل ظرف دیسکلر بگذارید. پس از اینکه به طور کامل تمیز شد اورینگ های آن را تعویض کنید، پس از روغن کاری و گریس کاری در محل خود مجددا ببندید.

بررسی عملکرد الکترود یون

عملکرد الکترود یون می بایست هنگام جرقه زدن بررسی شود. تنها کافیست بررسی کنید که فاصله آن تنظیم باشد تا به درستی جرقه بخورد. همچنین می توانید با استفاده از یک مسواک اطراف الکترود و روی آن را کاملا تمیز کنید تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.

ترموستات دود را بررسی کنید.

این بخش از نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور به رادیاتورهایی مربوط است که فاقد فن هستند. در این حالت باید ترموستات دود بررسی شود و سپس دودکش دستگاه تا پشت بام بررسی شود. همچنین باید بررسی شود که داخل ساختمان جایی از دودکش بیرون زدگی نداشته باشد.

ده مشکل شایع کولر گازی که باید بدانید

بررسی فیلتر آب سرد

در نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور، فیلتر ورودی آب سرد به پکیج باید بررسی شود. اگر پکیج شما فیلتر ندارد حتما برای آن فیلتر پلی مگنت تهیه کنید. در صورتی که فیلتر پلی فسفات دارد حتما در سال یک بار کارتریج کریستال های پلی فسفات را تعویض کنید. همچنین استفاده از رسوب زدای مغناطیسی نیز برای بالابردن عمر پکیج توصیه می شود.

جرم گیری مبدل ثانویه

برخی از پکیج ها دارای دو مبدل می باشند در این حالت نیاز است سالی یک بار مبدل ثانویه رسوب زدایی شود از مهم ترین کارهایی که در نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور انجام می شود شستشوی مبدل ثانویه با پمپ و یا به صورت دستی است برای این که باید به صورت زیر اقدام کنید

  • آب مدار گرمایشی را تخلیه کنید
  • پیچ های مبدل ثانویه را باز کنید و مبدل ثانویه را به طور کامل خارج کنید
  • داخل یک ظرف پلاستیکی تا نصف دیسکلر بریزید و مبدل را داخل ظرف قرار دهید تا زمانی که دیسکلر داخل مبدل می جوشید باید بگذارید مبدل داخل ظرف بماند
  • مبدل را با فشار آب بشویید و سرجایش ببندید

بررسی عملکرد بایپاس

در این مرحله از نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور می بایست عملکرد بایپاس را تست کنید شیر آب گرم را باز کنید و دسن خود را روی لوله رفت شوفاژ بگذارید، دمای لوله رفت شوفاژ را با دمای لوله خروجی آب گرم بررسی کنید. در صورتی که دمای لوله رفت شوفاژ از دمای خروجی آب گرم بیشتر باشد به احتمال بالا فنر سوپاپ گرفته است و یا اینکه نیمه باز مانده است. بنابراین باید فنر سوپاپ بررسی شود.

بررسی عملرد شعله

شیر آب گرم مصرفی را باز کنید در صورتی که پس از چند دقیقه باز بودن آب مصرفی شعله پکیج قطع شد می بایست برخی از موارد بررسی شود که به شرح زیر است.

  1. رسوب داشتن مبدل حرارتی
  2. آب دزدی بایپاس
  3. زیاد بودن شعله کوتاه پکیج
  4. معیوب بودن سنسور حرارتی و تشخیص دمای کاذب
  5. معیوب بودن ترموستات دود در پکیج بدون فن
  6. معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا

 

تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در تهران

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

نحوه سرویس پکیج ایران رادیاتور

در حال حاضر یکی دغدغه های اصلی مصرف کنندگان پکیج دیواری این است که یک تعمیرکار و یا تکنسین ماهر در نزدیک محل زندگی خود داشته باشند تا در صورت خرابی پکیج و یا نیاز به سرویس به مشکل نخورند. برای این کار کافیست تنها با شماره های درج در کلینیک تاسیسات تماس حاصل نمایید و از متخصصین ما بخواهید در اولین فرصت در محل حضور یابند. کلینیک تاسیسات جهت رفاه حال شما عزیزان تمامی مناطق تهران را پوشش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.