آموزشی

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

کلینیک تاسیسات قصد دارد در این مقاله در مورد عیب یابی پکیج ایران رادیاتور با شما به بحث و بررسی بپردازد. همانطور که می دانید ایران رادیاتور یکی از بهترین برندها برای پکیج می باشد و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و سرویس آن به دست هرکسی قابل انجام نیست. ممکن است پکیج ایران رادیاتور شما مشکل جدی داشته باشد و غملکرد آن مختل شده باشد. با عیب یابی پکیج ایران رادیاتور به صورت اشتباه ممکتن است دیگر بخش های پکیج را نیز با مشکل روبرو کنید که در نتیجه ی آن هزینه های سنگینی را باید متحمل شوید. بنابراین بهتر است در زمینه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن کار را به کاردان بسپارید.

 

انواع مدل های پکیج ایران رادیاتور

در ابتدا می خواهیم انواع پکیج ایران رادیاتور را برای شما شرح دهیم و سپس نحوه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را بیان کنیم. پکیج ایران رادیاتور انواع مختلفی دارد که به صورت کلی می توان آن را به شش دسته کلی تقسیم بندی کرد.

1. مدل E

2. مدل M

3. مدل K

4. مدل L

5. مدل ocE

6. مدل BM

برای معرفی یک پکیج علاوه بر اینکه نام آن را بیان می کنند از یک پسوند نیز برای آن استفاده می کنند. این پسوند در واقع نشان دهنده این است که پکیج مورد نظر فن دارد یا خیر. در صورتی که از پسوند FF در ادامه نام برند استفاده شد باید متوجه شوید که پکیج شما دارای فن می باشد و اگر از پسوند CF استفاده شد. پکیج شما فاقد فن است.

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در ابتدا می بایست به ارورهایی که هر پکیج می دهد توجه نمود. هر ارور در پکیج نماد مشکل در یک بخش از آن است. در ادامه در مورد ارورها و معانی هریک به طور کامل شرح می دهیم. پس از عیب یابی پکیج ایران رادیاتور می بایست آن را تعمیر کنید و یا اینکه ارور آن را برطرف کنید.

  • عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل K و L

در صورتی که ارور پکیج ایران رادیاتور E1 باشد مشکل به خرابی پرشر سوئیچ مربوط است و یا اینکه فشار آب کم است.

ارور E2 برای به دلیل عدم وجود شعله در پکیج ایران رادیاتور نمایش داده می شود.

در صورتی که برد پکیج از کار بیفتد ارورهای E99، E39 و E12 ممکن است مشاهده شود.

اگر پکیج شما بیش از حد مجاز گرم باشد ارور E88 نمایش داده می شود.

ارور E50 نشان دهنده این است که فن از کار افتاده و می بایست تعمیر و یا تعویض گردد.

ارور E51 یعنی فن همچنان در حال کار است ولی پرشر از کار افتاده است.

در صورتی که مدار پکیج ایران رادیاتور از کار بیفند ارور E42 را مشاهده خواهید کرد.

همچنین ارور E81 به این معنی است که پمپ خراب شده است و دمای پکیج به 105 درجه سانتی گراد رسیده است.

کسب اطلاعات بیشتر: علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

  • عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل M, E, MB, Eco

در این نوع از پکیج ها ارور با استفاده از چراغ هایی نمایش داده می شود که از 10 تا 80 شماره گذاری شده اند. برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در این حالت بایستی معنی روشن بودن هر چراغ را بدانید. در ادامه می خواهیم شما را با این معانی اشنا کنیم.

ارور 70 60 40 به فن مربوط است و نشان دهنده این است که فن کار نمی کند. اما پرشر سوئیچ روشن است و مشکلی ندارد.

ارور 40 60 80 برعکس ارور اول است و نشان می دهد فن مشکلی ندارد و پرشر به مشکل خورده است.

ارور 40 80 به دودکش پکیج مربوط است و در این صورت باید دودکش بررسی شود ممکن است دودکش مسدود شده باشد.

در صورتی که چراغ های 50 60 70 باهم روشن شدند یعنی سنسور ان تی سی به مشکل خورده است.

ارور 70 80 به جرقه پکیج مربوط است که بایستی تعمیر شود.

ارور 80 نشان دهنده خرابی پمپ است و یا اینکه شعله خراب شده و دمای پکیج به 105 درجه سانتی گراد رسیده است.

 

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

در بخش پیشین در مورد عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و انواع ارورها اشنا کردیم. همانطور که مطالعه فرمودید در پیکج ایران رادیاتور هر ارور نشان دهنده یک مشکل است. این روش عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را بسیار ساده کرده است. اما مرحله بعدی تعمیر پکیج ایران رادیاتور است.

در برخی مواقع ممکن است پکیج به مشکل بخورد ولی هیچ اروری نمایش داده نشود از مجموعه این مشکلات می توان به سر و صدای پکیج و یا کم شدن آب اشاره کرد. این حالت می تواند به مشکلات مربوط به هواگیری نکردن پکیج باشد. بهتر است این مشکلات نیز توسط تکنسین انجام شود که سبب بروز مشکلات بعدی نشوید.

در برخی موارد نیز ممکن است پکیج آب را به خوبی گرم نکند و یا اینکه فشار آب به شدت کاهش یابد. این مورد به رسوبات پکیج اشاره دارد. در این حالت پکیج را بایستی رسوب گیری کرد. این رسوب گیری به کمک اسید انجام می شود.

 

تماس با ما 

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

تیم خدماتی کلینیک تاسیسات 24 خریدار انواع پکیج و اسپیلت کارکرده به بالاترین قیمت لوله بازکنی و تخلیه چاه ، رفع ترکیدگی لوله و بازسازی کف ، نقاشی ساختمان گچبری ، پتینه کاری ، لندن کاری و… فروش و اجرای ایزوگام ، نصب سرویس و تعمیرات اسپیلت ، اجرا وتعمیرات موتور خانه ، چیلرهای جذبی و تراکمی استخر ، لوله کشی سرد و گرم ، نصب و سرویس شیرآلات ، تیم 24 با کادری مجرب بصورت شبانه روزی همراه شما هست تا آرامش شما عزیزان فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.