آموزشی

علت ایجاد صدا در پکیج

علت ایجاد صدا در پکیج

متداول ترین دلیل ایجاد سر و صدا در پکیج، جمع شدن رسوب در قسمت پایین پکیج است. این صدا وقتی ایجاد می شود که آب گرم از طریق رسوب موجود در ته مخزن بالا می رود. هنگامی که این اتفاق می افتد، باعث ایجاد صدای خروج می شود.

مطالعه بیشتر: چرا گاهی کولر گازی خاموش نمی شود؟

پیشگیری از رسوب

در وهله اول دو روش برای جلوگیری از رسوب وجود دارد.

 • پکیج خود را به صورت دوره ای بازبینی کنید. برای شستشوی رسوب از مخزن، آن را خالی کنید، آب سرد را باز کرده و مخزن آب را تا نیمه پر کنید در حالی که اجازه می دهید جریان آب رسوبات را از داخل مخزن شستشو دهد، آب را از طریق شیر تخلیه خالی کرده و این کار را تکرار کنید تا جایی که هیچ نشانه ای از رسوب در مخزن باقی نمانید.
 • یک نرم کننده آب در خانه خود اضافه کنید. نرم کننده آب رسوبات جمع شده در مخزن شما را از بین می برد.

در صورت عدم کنترل، رسوب می تواند منجر به مشکلات بزرگتری در آینده شود. جدی ترین مشکلی که می تواند رخ دهد این است که ته مخزن می تواند زنگ زده و شروع به نشت کند، که غالباً با صدای غرش نشان داده می شود. پس از شروع نشت، تعویض پکیج تنها گزینه باقی مانده است.

تعویض پکیج

 1. در صورت داشتن پکیج برقی، منبع تغذیه آب گرم کن را خاموش کرده و همچنین اگر آبگرمکن گازی دارید، منبع تغذیه را نیز قطع کنید.
 2. با بازکردن شیر در پایین مخزن نزدیک به کف ، آب را از مخزن پکیج تخلیه کنید. ممکن است مفید باشد که یک شیلنگ باغ را به دریچه تخلیه وصل کنید و آن را به یک مجرای تخلیه مجاور هدایت کنید تا از ایجاد خرابکاری بزرگ جلوگیری شود.
 3. پس از خالی شدن مخزن ، می توانید خط گاز ، لوله دودکش و خطوط آب برای یک پکیج گازی یا سیم های برق و خطوط آب برای یک پکیج برقی را جدا کنید.
 4. وقتی مخزن قدیمی از کار افتاد ، منطقه را تمیز کنید تا برای پکیج جدید آماده شود ، سپس می توانید واحد جدید را در جای خود قرار دهید.
 5. اتصال مجدد خطوط آب، منبع تغذیه گاز یا برق و لوله دودکش را برای بخاری آب گاز آغاز کنید. در مورد پکیج گازی اطمینان حاصل کنید که اتصالات خط بنزین خود را با حباب صابون از نظر نشت گاز بررسی می کنید.
 6. آن را روشن کرده و دوباره پر کردن مخزن آب را شروع کنید. برای پکیج آب گازسوز نیز باید به یاد داشته باشید که چراغ را روشن کنید. همچنین می خواهید مطمئن شوید که ترموستات روی دمای مورد نظر شما تنظیم شده است. رایج ترین تنظیمات 120 F است.

سایر دلایل سر و صدا پکیج

اگر رسوب باعث ایجاد سر و صدا نمی شود، این احتمالات دیگر را نیز در نظر بگیرید:

 • اگر شیر تسکین دهنده کاملاً بسته باشد ، ممکن است صدای جیرجیرک مربوط به این مسئله را بشنوید.
 • نوسانات فشار آب می تواند باعث ایجاد صدا شود.
 • همچنین ممکن است نویز تیک تیکی را بشنوید که به تسمه های لوله شل نسبت داده می شود و خطوط آب گرم خارج شده از پکیج را نگه می دارد. با قرار دادن فاصله پلاستیکی بین لوله ها و تسمه ها می توانید صدا را متوقف کنید.
 • صدای جیر جیر می تواند نشان دهنده نشت آب از مخزن ، و بر روی مجموعه مشعل گرم باشد.

علاوه بر این، صدای چکش یا کوبیدن اغلب نشان می دهد که جریان آب به طور ناگهانی متوقف می شود. اکثر سیستم های لوله کشی برای کنترل این وضعیت اقدامات خاصی در نظر گرفته اند ، مانند برخی از انواع دستگاه های بالشتک هوا در خطوط لوله کشی.

تعمیرات پکیج شمال تهران

با این حال، فشار آب از خیابان ممکن است نوسان کند و بالشتک های هوا مملو از آب شوند و در نتیجه صدای چکش را ایجاد کند. علت این امر پکیج نیست، اما می تواند به دستگاه آسیب جدی برساند.

یک راه برای جلوگیری از این سر و صدا تخلیه کل سیستم لوله کشی با خاموش کردن منبع آب خانه و سپس باز کردن همه شیرها است تا بالشتک های هوا دوباره پر شود. بعد از مدت کوتاهی می توانید منبع تغذیه را دوباره روشن کرده و همه شیرهای آب را ببندید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.