آموزشی

علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

همه ی افرادی که دارای پکیج دیواری هستند با سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور حتما مواجه شده اند. پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که برای گرم کردن محیط بسته و گرم کردن آب از آن استفاده می شود. در برخی موارد ممکن است پکیج به درستی کار نکند و سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور اتفاق بیفتد. سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور علل مختلفی می تواند داشته باشد که در این مقاله می خواهیم به آن اشاره کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. شما عزیزان می توانید برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود با کلینیک تاسیسات در ارتباط باشید.

علل سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور چیست؟

 • فشار آب

یکی از مهم ترین علل سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور فشار آب می باشد. در صورتی که آب ورودی به پکیج شما نوسان داشته باشد ممکن است آب ورودی سرد و گرم شود. گاهی اوقات ممکن است پمپ ورودی باعث سرد و گرم شدن آب پکیج شود. پس قبل از اینکه برای تعمیر پکیج اقدام کنید بهتر است پمپ را نیز بررسی کنید ممکن است پمپ نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. در صورتی خرابی پمپ پکیج مدام روشن خاموش می شود و در نتیجه ی آن سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور را به دنبال دارد.

 • سنسور آب گرم

از دیگر دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور سنسور آب گرم می باشد. این وسیله که یکی از قطعات مهم در پکیج محسوب می شود وظیفه ی گرم کردن آب پکیج را بر عهده دارد و در صورت خرابی این قطعه بایستی تعویض شود.

 • جرم گرفتن مبدل

جرم گرفتن مبدل نیز از دیگر دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور می باشد. در پکیج هایی که دارای دو مبدل می باشند، با توجه به میزان رسوب آب هر چند وقت یکبار مبدل ثانویه رسوب می گیرد که می بایست قبل از ایجاد مشکل رسوب زدایی شود. این کار و رسوب زدایی به وسیله ی اسید تمیز می شود و معمولا دو سال یکبار انجام می شود.

یکی از دلایلی که می بایست برای سرویس دوره ای منظم پکیج خود اقدام کنید وجود رسوب در مبدل است که می تواند خرابی زیادی را به بار بیاورد. شما عزیزان می توانید برای تعمیر و یا سرویس دوره ای پکیج ایران رادیاتور خود با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از متخصصین کلینیک تاسیسات بخواهید که در محل حضور یابند.

 • سنسور آب گرم مصرفی

در صورتی که سنسور آب گرم مصرفی خراب شود سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور را به همراه دارد. با خراب شدن این سنسور دمای اندازه گیری شده ی آب گرم اشتباه اعلام می شود و همین امر سبب سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور. این مشکل به ندرت پیش می آید و در صورت خرابی می بایست تعویض گردد.

 • خرابی فلومتر

یکی دیگر از دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور خرابی فلومتر است. در دستگاه هایی که درون آن فلومتر وجود دارد در صورتی که این قطعه خراب شود دبی به صورت اشتباه اعلام می شود. دبی مقدار آب جابجا شده در یک مکان و مدت زمان معلوم می باشد. همین امر باعث سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر کولر گازی ال جی

 • شعله بلند

در برخی موارد شعله ی بلند می تواند سبب سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور شود چرا که زمانی که شعله بلند است آب خیلی سریع گرم می شود. هنگامی که آب گرم شد پکیج خاموش می شود و پس از مدتی آب پکیج سرد خواهد شد. برای حل این مشکل مقدار جریان گاز را بررسی کنید و یا اینکه شعله را بررسی کنید.

 • خرابی پرشر

پرشر وظیفه ی کنترل آب در سیستم پیکج را دارد که ممکن است این قطعه خراب و یا اینکه قطع و وصل شود که در نتیجه ی آن باعث سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور می شود. این مورد به ندرت اتفاق می افتد و در صورت مواجهه با این مشکل بایستی قطعه را تعویض کرد.

 • سنسور شوفاژ

برخی تصور می کنند شوفاژ ارتباط با پکیج ندارد. ولی باید بدانید هر مشکل کوچکی در شوفاژ باعث بروز اختلال در پکیج می شود. در صورت خرابی سنسور شوفاژ بایستی آن را تعویض کنید.

 • خرابی شیر مخلوط

گاهی از اوقات وقتی آب گرم را تا انتها باز می کنیم آب گرم می ماند و داغ می شود ولی هنگامی که مقداری آب سرد به آن اضافه می کنیم آب سریع شروع به سرد و گرم شدن می کند علت این ایراد را در خرابی شیر مخلوط بایستی بررسی کنید.

 • فشار آب کم

گاهی فشار آبی که به پکیج وارد می شود بیش از حد کم است بنابراین فشار آب بلافاصله بالا می رود و سنسور ntc یا همان ترمیستور آب گرم مصرفی دستور قطع شعله را می دهد. و این روند مدام تکرار می شود و در نتیجه موجب سر و گرم شدن آب پکیج می شود.

 • نیم سوز شدن پمپ پکیج

گاهی اوقات ممکن است پمپ نیم سوز شده باشد در این مواقع پمپ نمی تواند به سرعت آب را در مدار به گردش درآورد و در نتیجه دمای آب بالا رفته و ترموستات دستور قطع شعله را می دهد.

 • مسدود شدن سرشیرها

گاهی اوقات می توان دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور را در مسدود شدن سرشیرها و یا گرفتگی سیرهای پیسوار بپیدا کرد. در این حالت فشار آب گرم کم می شود و در نتیجه آب سرد و گرم می شود.

 

سرویس کامل پکیج شامل چه اقداماتیست ؟

 • اقدامات لازم برای افزایش عمر مبدل
 • تنظیم ارتفاع شعله ، رفع سر صدای فن
 • رفع سر و صدای پکیج ، بهبود گرمایش شوفاژ ها
 • بهبود گرمایش آبگرم مصرفی ، سرویس شیر اطمینان سه بار
 • تعویض اورینگ ها ، تعویض ترموستات ها
 • سرویس جرقه زن و یون تشخیص شعله
 • بررسی خروج محصولات احتراق با بررسی دودکش
علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

اسید مناسب برای اسیدشویی مبدل چیست؟

برای رسوب شویی می بایست از اسید دی اسکلر 33 درصد استفاده کرد. در نظر داشته باشید به هنگام اسیدشویی مبدل می بایست خالی از آب باشد. اگر گرفتگی بیش از حد باشد باید از پمپ برای اسید شویی استفاده کنید. فرایند اسید شویی هر دوسال یکبار می بایست انجام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.