آموزشی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

با راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی در خدمت شما هستیم. عدم آشنایی با نحوه استفاده از یموت کنترل کولر گازی عموما سبب می شود سوالات زیادی را در ذهن ایجاد کند. و در نتیجه استفاده از کولر گازی را مشکل می سازد. برای آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی راه های بسیاری وجود دارد. ما در این مقاله سعی می کنیم ساده ترین راه را برای شما بیان کنیم. اگر هریک از کولر گازی های گری، جنرال، پاناسونیک، هایسنس، تراست و … را استفاده می کنید در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد نحوه استفاده از ریموت کولر گازی ببه شما آموزش دهیم.

 

دکمه های ریموت کنترل کولر گازی

ریموت کولر گازی مانند هر ریموت دیگری دارای چندین دکمه است که هر یک کار خاصی را انجام می دهد. در این بخش در ابتدا می خواهیم شما را با دکمه ها و معانی هریک آشنا کنیم. معانی دکمه ها به شرح زیر می باشد.

 • دکمه روشن و خاموش / on/off
 • دکمه mode
 • انواع حالت mode
 • دکمه temp
 • دکمه fan speed
 • دکمه turbo / jet cool
 • دکمه swing
 • دکمه set
 • دکمه sleep / time up
 • دکمه reset
 • دکمه clock
 • دکمه plasma
 • دکمه econo
 • دکمه dimmer
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

دکمه روشن و خاموش کولر گازی

این دکمه که با نام on/off نمایش داده شده است برای روشن و خاموش کردن کولر گازی استفاده می شود. رنگ این دکمه در اکثریت ریموت های کولر گازی فرق می کند و معمولا قرمز رنگ است. از این دکمه تنها برای روشن و خاموش کردن کولر گازی استفاده می شود. همچنین دکمه روشن و خاموش در برخی از ریموت ها ممکن است با start/stop نیز نمایش داده شود.

دکمه mode ریموت کولر گازی

یکی از اصلی ترین دکمه ها بر روی ریموت کولر گازی دکمه مود می باشد. از این دکمه در واقع برای تنظیم حالت کاری دستگاه استفاده می شود. هر کولر گازی در حالت کلی چهار حالت دارد که کافیست برای عوض کردن حالات آن تنها یکبار دکمه مود را فشار دهید. توجه داشته باشید برای هر حالت کولر گازی نام مخصوصی وجود دارد که با هربار فشردن دکمه مود نام آن بر روی پنل یا صفحه نمایش ریموت کولر گازی نمایش داده می شود.

کسب اطلاعات بیشتر: نمایندگی تعمیرات کولر گازی در تهران

انواع حالت عملکرد کولر گازی

 • حالت عملکرد auto

همان طور که می دانید auto مخفف کلمه اتوماتیک است. هنگامی که با فشردن دکمه mode ریموت کنترل خود را در حالت اتوماتیک قرار می دهید دستگاه شما قادر است سرما و گرما و یا به عبارتی دمای محیط را تشخیص دهد و عملکرد کولر را با توجه به دمای محیط تنظیم کند. بهتر است از این حالت زمانی استفاده کنید که کسی در منزل حضور ندارد.

 • حالت عملکرد fan

حال می توانید با فشردن دکمه mode دستگاه خود را بر روی حالت fan قرار دهید. در این حالت کندانسور و یا موتور کولر خاموش می شود و تنها فن دستگاه کار می کند. این حالت زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما نیازی به سرد و یا گرم کردن منزل ندارید و تنها می خواهید در منزل گردش هوا صورت پذیرد. فصولی مانند بهار و یا پاییز از این مود بیشتر استفاده می شود.

 • حالت عملکرد cool

علامت cool روی نمایشگر ریموت کنترل گازی شما مانند یک دانه ی برف است. از این حالت زمانی استفاده می شود که کولر سرمای کافی برای خنک کردن منزل را تولید کند.

 • حالت عملکرد heat

این حالت دقیقا برعکس دکمه cool می باشد و علامت آن به صورت خورشید بر روی صفحه نمایشگر ریموت کولر شما ظاهر می شود. یعنی در این حالت برای استفاده از زمستان به منظور گرم کردن خانه از آن استفاده می شود.

 • حالت عملکرد dry

حالت dry عموما با قطرات آب بر روی صفحه نمایش ریموت کنترل نمایش داده می شود. با فعال کردن این حالت دستگاه شما در حالت خشک و یا رطوبت قرار می گیرد. این دکمه برای آب و هوای شرجی و پر رطوبت طراحی شده است و تنها سبب می شوذ هوای محیط از حالت شرجی خارج گردد. روش کار این گزینه نیز کند کردن فن داخلی کندانسور است.

دکمه تنظیم درجه حرارت temp

این دکمه که در ریموت تعبیه شده است برای تنظیم دمای طراحی شده است. بهترین بازه برای تنظیم دما در حدود 22 تا 25 درجه سانتی گراد است. این بازه در واقع مربوط به دمای تعادل بدن انسان است و تمامی افراد با آن سازگاری دارند. در این بازه ی دمایی بدن انسان نه عرص می کند و نه سرد می شود. معمولا بر روی این دکمه دو علامت به صورت + و – وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید دما را کم یا زیاد کنید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

دکمه fan speed ریموت کنترل کولر گازی

این دکمه که به نام سرعت فن می باشد برای تنظیم سرعت های کم، زیاد، متوسط و یا نامنظم بر روی ریموت کنترل کولر گازی تعبیه شده است. تنظیم هریک از این سرعت ها با چندبار زدن بر روی این دکمه میسر می شود.

دکمه turbo و یا jet cool روی ریموت کنترل کولر گازی

دکمه توربو برای روشن کردن حالت jet cool کولر گازی می باشد. در این حالت زمانی که این دکمه را می زنید کولر گازی شما با بیشترین قدرت کار می کند و سریع تر از زمان عادی محیط را خنک و یا گرم می کند.

دکمه swing ریموت کولر گازی

شما می توانید پره های تعیین سمت باد یا همان دمپرها را با استفاده از این دکمه که بر روی ریموت کنترل کولر گازی تعبیه شده است، به سمت بالا و یا پایین تنظیم کنید. برخی از کولر گازی ها دارای دکمه ای برای تنظیم دمپرها به سمت چپ و راست نیز وجود دارد.

دکمه timer 

شما می‌توانید با استفاده از این دکمه، زمان مشخصی را برای روشن و خاموش شدن کولر گازی، تعیین کنید. در این حالت دستگاه به طور خودکار در زمان مشخص شده، روشن یا خاموش خواهد شد.

دکمه تنظیم (Set) ریموت کنترل کولر گازی

از دکمه SET برای تنظیم یا کنسل کردن عملکرد تایمر استفاده می‌شود.

دکمه (Sleep) یا (Time Up) ریموت کنترل کولر گازی

از دکمه SLEEP یا TIME UP به منظور خاموش کردن خودکار کولر گازی استفاده می‌شود.

دکمه reset ریموت کنترل کولر گازی

شما می توانید از دکمه RESET به منظور ریست‌کردن، قبل از تنظیم ساعت یا پس از تعویض باتری استفاده کنید.

دکمه clock ریموت کنترل کولر گازی

از دکمه CLOCK برای تنظیم ساعت دستگاه استفاده می‌شود.

دکمه کنترل درجه حرارت ریموت کنترل کولر گازی

از دکمه کنترل درجه حرارت ریموت کنترل کولرگازی برای بررسی دمای اتاق استفاده می‌شود، با فشردن آن می‌توانید دمای منزل خود را در آن لحظه بفهمید.

دکمه plasma ریموت کنترل کولر گازی

برخی از کولرهای گازی دارای تصفیه کننده هوای پلاسما PLASMA هستند. به منظور فعال‌سازی این فیلترها، دکمه‌ای بر روی ریموت کنترل کولر گازی تعبیه شده است. با استفاده از فیلتر پلاسما می‌توان هوا را از باکتری‌ها و ویروس‌ها تمیز کرد.

دکمه (Econo) ریموت کنترل کولر گازی

با استفاده از دکمه Econo برای تنظیم حالت صرفه‌جویی در مدل های اینورتر استفاده می‌شود.

دکمه بدون نور (Dimmer) ریموت کنترل کولر گازی

با فشردن دکمه Dimmer بر روی ریموت کنترل کولر گازی، کلیه نمایشگرهای پنل داخلی خاموش می‌شود و سپس با فشردن هر دکمه دیگر، این پنل‌ها مجدداً روشن خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.