آموزشی

تعمیر کولر گازی گری

تعمیر کولر گازی گری

مرکز تعمیر کولر گازی گری دارای کادری متخصص و حرفه ای در زمینه تعمیر انواع کولر گازی، این امکان را فراهم کرده ایت که بهترین و سریعترین خدمات همراه با ضمانت را برای مشتریان خود فراهم کند. اگر برای تعمیر کولر گازی گری خود نیاز به تعمیرکار دارید می توانید با شماره های درج شده در انتهای مقاله تماس حاصل نمایید. متخصصین کلینیک تاسیسات در سریعترین زمان ممکن، در محل مورد نظر شما حضور یافته و اقدام به سرویس و تعمیر کولر گازی گری شما خواهند کرد.

 

خرابی های نیاز به تعمیر کولر گازی گری

برخی از مشکلاتی که در کولرگازی ها ایجاد می شودف همگی نام مشترکی دارند اما هر کولر گازی می بایست با متخصص مخصوص خود تعمیر شود. در این بخش می خواهیم در مورد برخی از خرابی هایی که ممکن است برای کولر گازی گری شما ایجاد شود صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 • کار نکردن فن کولر گازی

یکی از مهم ترین اجزای کولر گازی قن آن می باشد که بسیار حیاتی است. کولر گازی دو فن دارد که یکی از ان ها هوای داخل اتاق را سازماندهی می کند و خنک سازی می کند. دیگری هوا را از روی کندانسور رد می کند و گرمای جذب شده را به بیرون از ساختمان هدایت می کند. در صورت خرابی هر یک از فن ها عملکرد کولر گازی مختل می شود و در نهایت قدرت آن کاهش می یابد. در نظر داشته باشید در صورتی که به این مشکل رسیدگی نشود ممکن است دیگر بخش های کولر گازی نیز با مشکل مواجه شوند و هزینه زیادی را در بر دارد.

تعمیر کولر گازی گری

تعمیر کولر گازی گری

یکی از دلایل خرابی فن کولر گازی، خرابی موتور فن می باشد که در نتیجه نیاز به تعمیر کولر گازی گری پیدا خواهید کرد. برای فهمیدن ایراد این قسمت در ابتدا فن دستگاه را با دست بچرخانید تا اگر در مسیر حرکت آن اختلال ایجاد شده است، رفع شود. اما در صورتی که پروانه فن نمی چرخد باید موتور دستگاه را چک کنید و در صورت نیاز می بایست موتور دستگاه تعویض گردد. در صورتی که بلبرینگ های موتور ساییده شده باشد موتور دیگر قابل تعمیر نیست. اما در صورتی که فن می چرخد و موتور آسیبی ندیده است، باید سیستم برق رسانی کولر گازی بررسی شود.

 • خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

خاموشی کولر گازی دلایل متعددی می تواند داشته باشد. یکی از این دلایل نوسانات برق است که سبب می شود کولر گازی به طور ناگهانی خاموش گردد. از دیگر دلایل می توان به خراب بودن فیوز مینیاتور کولر گازی اشاره کرد که در صورتی که این قطعه از مدار خارج شود کولر گازی خاموش می شود.

گاهی خرابی برد کولر گازی باعث خاموشی آن می شود. در این حالت نیز دستگاه خود به خود خاموش می شود و تعمیر کولر گازی گری جزو اولویت است. همچنین خرابی در بخش کمپرسور نیز می تواند سبب خاموشی کولر گازی گردد.

 • قدرت کم پرتاب باد

گاهی ممکن است در تابستان حس کنید قدرت پرتاب باد توسط کولر گازی کم است و تنها یک ناحیه کوچک را خنک می کند. این مشکل می تواند به دلیل کثیفی فیلترها باشد. به مرور زمان فیلترها گرد و غبار می گیرند و باعث می شوند فشار پرتاب باد کولر کاهش یابد.

 • یخ زدن کولر در تابستان

یخ بستن بخشی از کولر را مشاهده کرده اید؟ یکی از دلایل این یخ زدگی می تواند کثیف بودن کویل اپراتور و فیلترهای کولر گازی باشد. کثیفی کویل اپراتور می تواند مسیر جریان هوای عبوری را مختل کند که در نتیجه ی آن انتقال حرارت مناسبی در کویل صورت نمی پذیرد و در نهایت کولر گازی یخ می زند. برای تعمیر کولر گازی گری می توانید با کلینیک تاسیسات در تماس باشید.

 • کثیف بودن بلوور فن

این وسیله هوای گرم فضا را به داخل پنل می کشد و با تماس با کویل های اپراتور سردف مجددا به محیط باز می گرداند. اگر بلوور فن نتواند هوای سرد را به درون اتاق منتقل کند پنل داخلی شروع به یخ زدن می کند و در نتیجه نیاز به تعمیر کولر گازی گری احساس می شود.

 • تنظیم نبودن گاز مبرد دستگاه

کولر گازی دارای یک مدار مشخص از گاز مبرد است. اگر به هر دلیل کولر گازی با نشتی و یا کاهش گاز مبرد مواجه شود، پنل داخلی و یا لوله های آن دچار یخ زدگی می شوند. برای حل این مشکل می بایست گاز کولر را شارژ کرد.

 • داغ شدن موتور کولر گازی

یکی از عمده مشکلاتی که مشتریان کلینیک تاسیات با آن مواجه هستند، داغ شدن موتور کولر گازی است. این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد. یکی از این دلایل نبود جریان هوای مناسب برای تهویه فن می باشد. همچنین ممکن است موتور فن در مقایسه با کولر گازی کوچک باشد و توانایی پاسخ گویی به کولر گازی را نداشته باشد، در نتیجه موتور کولر گازی داغ می شود. در صورتی که خازن نامناسب و یا تیغه های فن با سایز نادرست بر روی موتور نصب شده باشد، جریان ورودی به شدت افزایش می یابد و در نتیجه موجب داغ شدن موتور فن می گردد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر کولر گای ال جی

 • نرفتن کولر گازی روی موتور 
وقتی کولرگازی روی موتور نمی رود میتواند دلایلی مختلفی داشته باشد که یکی از این دلایل خرابی احتمالی خازن باشد، از آنجایی که خازن استارت اولیه فعال شدن کمپرسور را میزند و کولر گازی را روی موتور میبرد، درصورت خرابی خازن این عملیات انجام نمیشود و درنتیجه کولرگازی روی موتور نمی رود.
یکی دیگر از دلیل های که میتواند باعث بوجود آمدن این مشکل شود خرابی در قسمت برد کولرگازی است، از آنجایی که برد مهمترین قطعه کولرگازی است و وظیفه آن کنترل تامین و کنترل ولتاژ فن و موتور است، درصورت خرابی دستور رفتن رو موتور را اجرا نمیکند و درنتیجه کولرگازی روی موتور نمی رود.
تعمیر کولر گازی گری

تعمیر کولر گازی گری

برخی از خدماتی که در کلینیک تاسیسات انجام می پذیرد.

 • تعویض کمپرسور
 • شارژ گاز کولر
 • سرویس کندانسور
 • تعویض بلوور فن
 • رفع گرفتگی درین
 • تعمیر برد
 • تعمیر اینورتر
 • رفع نشتی لوله ها
 • تعویض خازن
 • نصب و راه اندازی کولر گازی
 • سرویس سالیانه
شما عزیزان می توانید برای سرویس و تعمیر کولر گازی گری خود با شماره های درج شده در وب سایت کلینیک تاسیسات تماس حاصل نمایید و یا اینکه در بخش درخواست تکنسین، درخواست خود را ثبت کنید. تکنسین های کلینیک تاسیسات در کوتاه ترین زمان با شما تماس حاصل کرده و مشکل به وجود امده را رفع خواهند کرد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.