آموزشی

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

با آموزش تعمیر کولر گازی پنجره ای در خدمت شما هستیم. یکی از انواع کولر گازی که در منازلی با متراژ پایین مورد استفاده قرار می گیرد کولر گازی پنجره ای است. ممکن است کولر گازی پنجره ای شما به مشکل خورده باشد که در ابتدا بایستی عیب یابی کولر گازی صورت گیرد و سپس تعمیر کولر گازی پنجره ای انجام می شود. همانطور که از نامش پیداست تعمیر کولر گازی پنجره ای در پشت پنجره نصب می شود که نصب آن درون حیط خانه و نصف دیگر آن در محیط خارجی قرار می گیرد. ساده ترین نوع سیستم تهویه کولر گازی پنجره ای می باشد.

 

عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

اگر در منزل شما کولر گازی پنجره ای وجود دارد حتما با برخی مشکلات مواجه شده اید. در این بخش قصد داریم به برخی مشکلاتی که ممکن است با آن برخورد کنید و در تعمیر کولر گازی پنجره ای مورد نیاز باشد بپردازیم.

  • روشن نشدن کولر گازی

در حالت کلی این مشکل به دلیل قطعی برق است و می بایست اتصالات برق را بررسی کرد. برای این کار می توانید با استفاده از یک فازمتر دست به کار شوید و به تعمیر کولر گازی پنجره ای بپردازید. حتما پس از بررسی اتصالات فیوز برق را نیز کنترل کنید.

  • خنک نکردن محیط توسط کولر گازی 

در این حالت می بایست چندین قسمت را بررسی کرد و سپس به تعمیر کولر گازی پنجره ای پرداخت. یکی این موارد کثیفی فیلترها می باشد که باعث بروز مشکل در خنک کردن کولر می شود. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا فیلترها را تعویض و یا شستشو دهید. از دیگر علل خک نکردن آن می تواند خرابی کندانسور باشد که بایستی و به تعمیر کولر گازی پنجره ای پرداخت.

  • روشن خاموش شدن ناگهانی کولر گازی 

در این حالت بخش های مختلفی می بایست بررسی شود. ترموستات، گاز مبرد و فین های کندانسور را بررسی کنید.

ترموستات وظیفه روشن و خاموش کردن کولر گازی را زمانی که دمای محیط به دمای مورد نظر شما رسیده باشد را دارد. ممکن است ترموستات خراب باشد و دما را به درستی تشخیص ندهد و در زمان نامناسبی به صورت ناگهانی کولر گازی را روشن یا خاموش کند.

در ادامه فین های کندانسور را نیز بررسی کنید، در صورتی که درون فین ها آشغال گیر کرده باشد عملکرد کولر گازی شما به مشکل می خورد و به صورت ناگهانی کولر گازی را خاموش می کند.

  • یخ زدگی در کولر گازی پنجره ای

یکی از دلایل یخ زدگی یک سره کار کردن کمپرسور است. چرا که با کار کردن یکسره دمای محیط بالا رفته و باعث یخ زدگی می شود. برای رع این مشکل و تعمیر کولر گازی پنجره ای بایستی ترموستات را به درستی تنظیم کنید که در دمای خاصی ترموستات خاموش شود.

خرابی فن کولر نیز از دیگر دلایل یخ زدگی است که می بایست به آن پرداخت. در این حالت ممکن است هوای سرد به اسطه فن به بیرون منتقل نشود. همچین برای تعمیر کولر گازی پنجره ای شبکه اپراتورها را نیز بررسی کنید. مسدود بودن شبکه اپراتورها باعث یخ زدگی در کولر گازی پنجره ای می شود.

  • اررورهای کولر گازی پنجره ای

یکی از موارد پر اهمیت در تعمیر کولر گازی رفع ارورهای آن می باشد. پس از اینکه ارور را مشاهده کردید می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید و با استفاده از آن نسبت به تعمیر کولر گازی پنجره ای اقدام کنید. در صورتی که دفترچه راهنما در دسترس نبود بهترین راه سرچ در موتورهای جستجو می باشد. ولی در صورتی که در این کار تبحری ندارید حنما از یک متخصص کمک بخواهید.

 

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای در کلینیک تاسیسات با توجه به مشکل به وجود آمده تعیین می شود و نمی توان یک قیمت قطعی برای تعمیر کولر گازی پنجره ای در نظر گرفت. از دیگر دلایل تعیین کننده هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای مدل و برند کولر گازی است. در صورتی که قصد دارید کولر گازی خود را تعمیر کنید می توانید به صورت آنلاین مشکل خود را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانیم: عیب یابی کولر گازی جنرال

تماس ب ما | تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیر کولر گازی کار ساده ای نیست و برای تعمیر آن حتما می بایست از یک تکنسین کمک بخواهید. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید می بایست در مورد عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای تجربه کافی را داشته باشید. چون ممکن است بدون اطلاعات وارد تعمیر کولر گازی پنجره ای شوید و به دیگر قطعات آن نیز آسیب وارد کنید. بهترین راه این است که با کلینیک تاسیسات تماس حاصل نمایید تا در کمترین زمان در محل حضور یافته و نسبت به تعمیر کولر گازی پنجره ای اقدام کنند.

تیم خدماتی کلینیک تاسیسات 24 خریدار انواع پکیج و اسپیلت کارکرده به بالاترین قیمت لوله بازکنی و تخلیه چاه ، رفع ترکیدگی لوله و بازسازی کف ، نقاشی ساختمان گچبری ، پتینه کاری ، لندن کاری و… فروش و اجرای ایزوگام ، نصب سرویس و تعمیرات اسپیلت ، اجرا وتعمیرات موتور خانه ، چیلرهای جذبی و تراکمی استخر ، لوله کشی سرد و گرم ، نصب و سرویس شیرآلات ، تیم 24 با کادری مجرب بصورت شبانه روزی همراه شما هست تا آرامش شما عزیزان فراهم شود.

  • آدرس : تهران ، خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر خ سمیاری نبش سرتیپی پلاک۱۰
  • تلفن : 22209257-021
  • تلفن :  22683554-021
  • موبایل : 09129379348

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.