آموزشی

تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ در کلینیک تاسیسات توسط متخصصین با تجربه صورت می پذیرد. همانطور که می دانید همواره تعمیرات لوازم خانگی نقشی ویژه در منازل دارند؛ چرا که استفاده از آن ها به صورت مداوم است. در روهای گرم تابستان نیز هر لحظه نیاز به کولر احساس می شود. در صورتی که تنها یک ساعت کولر خاموش شود فضای گرم خانه قابل تحمل نمی باشد. بنابراین برای تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ خود نیاز به یک متخصص دارید.

به طور معمول کولر گازی اسپلیت قبل از شروع فصل تابستان نیاز به یک سرویس دوره ای دارد که می بایست توسط کارشناسان در این حوزه صورت پذیرد. جهت سرویس دوره ای می توانید با متخصصین کلینیک تاسیسات در تماس باشید. زیرا در صورتی که سرویس دروه ای کولر شما به درستی صورت نپذیرد، ممکن است هزینه های مازادی را به همراه داشته باشد.

 

سرویس و تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

از زمانی که کولر گازی اسپلیت در محل مورد نظر نصب می شود به طور مرتب نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. عوامل بسیاری ممکن است سبب خرابی و یا نیاز به تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ وجود داشته باشد. عدم انجام به موقع سرویس دوره ای، نصب نامناسب دستگاه، مستهلک شدن آن و یا نوسانات برق در خرابی و نیاز به تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ تاثیرگذار است.

در میان تمامی انواع اسپلیت ها، کولر گازی سامسونگ توانسته جایگاه ویژه ای را کسب کند و به همین علت برخی تصور می کنند این کولر دیگر نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که سرویس کولر گازی سامسونگ نیز بایستی به صورت سالانه انجام پذیرد.

تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

چرا کولر گازی نیاز به شارژ دارد؟

از مهم ترین فرایندهای تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ شارژ صحیح آن می باشد. این کار برای اجرای فعالیت درست کولر گازی نیز امری ضروری است. در حالت کلی اسپلیت ها از گاز فریون برای کارکرد خود بهره می گیرند. در صورتی که میزان این گاز از حد مجاز خود کمتر باشد کولر گازی متوقف می شود و حتی گاهی ممکن است به کمپرسور نیز آسیب وارد کند.

روش شارژ کولر گازی اسپلیت می بایست متناسب با نوع کمپرسور و نوع گاز اسپلیت سامسونگ انجام پذیرد. همچنین از مبردی با کیفیت بالا استفاده شود تا بتواند عملکرد کولر گازی را نیز بالا ببرد. به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت خرابی دستگاه با کارشناسان مجرب تماس حاصل نموده و از آن ها بخواهید مشکل ایجاد شده را حل کنند. کلینیک تاسیسات سلامت دستگاه شما را تضمین می کند.

 

زمان مناسب برای سرویس اسپلیت

در حالت کلی زمان مناسب برای سرویس و تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ به صورت سالانه و پیش شروع گرما می باشد. این زمانبندی برای کولرگازی هایی است که نشانه خرابی ندارند. در میان قطعات کولر گازی، کمپرسور مهم ترین آن ها می باشد. کمپرسور وظیفه مکش گاز از اپراتور اسپلیت به سمت کنداسور را بر عهده دارد. این کار سبب می شود کولر گازی هوا را خنک کند.

در صورتی که ایرادی در کولر گازی خود مشاهده کردید، اولین کار بررسی کمپرسور است. در حالت کلی کمپرسور در کولر گازی سامسونگ قابل تعمیر است، اما در صورتی که نتوان آن را تعمیر نمود می بایست با یک کمپرسور جدید جایگزین شود.

 

رفع نشتی گاز در کولر گازی سامسونگ

از دیگر عوامل تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ، نشتی گاز می باشد. در صورتی که کولر گازی شما نشتی داشته باشد، این گاز می تواند از ترک ها و یا روزنه های کوچک لوله های کولر خارج شود. در صورتی که میزان نشتی زیاد باشد برای سلامت افراد مضر است و می بایست هرچه سریع تر نسبت به تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ خود اقدام کنید. در صورتی نشتی کولر گازی را حل نکنید ممکن است به باقی قطعات نیز آسیب برساند.

همچنین در صورتی که مبرد دستگاه کاهش یابد، دستگاه بیش از حد معمول از برق استفاده می کند. در این حالت می بایست با یک کارشناس مشورت کنید تا ایراد را پیدا کرده و محل نشتی را شناسایی کند.

 

حل مشکل خرابی ترموستات

از دیگر قسمت های مهم در تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ، ترموستات آن می باشد. این قطعه با کمک کمپرسور دمای محیط را تنظیم می کند. در صورتی که دمای محیط بیش از حد کاهش یابد، ترموستات برق ورودی به کمپرسور را قطع می کند تا دما را کاهش ندهد. این کار به صورت برعکس نیز انجام پذیر است. با بالا رفتن دمای محیط، ترموستات برق را به داخل کمپرسور هدایت می کند تا پروسه ی خنک شدن محیط انجام پذیرد.

مطالعه بیشتر: 10 مشکل شایع کولر گازی که باید بدانید

مفاهیم ارور های بوجود آمدع در تعمیر کولر گازی سامسونگ

گاهی اوقات به دلیل اختلال در کارکرد بین اجزای الکتریکی اسپیلت و برد فرمان مشکلاتی بوجود می آید در صورتی که روی برد دیسپلی کولر گازی سامسونگ و صفحه نمایش آن اروری را مشاهده نمودید می توانید بر اساس کدهای خطای دستگاه متوجه نوع خرابی شوید این کدهای خطا را می توان چنین شرح داد:

کد ارور E475 که نشانه ی خطای فنی است.

کد خطا E154 نشان از خطای فن درون دستگاه دارد.

کد ارور E554 نشتی گاز کولر را هشدار می دهد.

کد خطا E221 سنسور دمای خارجی دچار ایراد شده است.

کد خطا E121 حسگر دمای داخلی دچار اشکال است.

کد خطای E201 هشدار عدم اتصال یونیت داخلی.

کد ارور E201 بین یونیت داخلی و پنل خطا ایجاد شده است.

کد ارور E122 سنسور اوپراتور ورودی در قسمت یونیت داخلی ایراد دارد.

کد خطای E123 سنسور اوپراتور خروجی در قسمت یونیت داخلی ایراد دارد.

در صورت بروز ارور و خطا در کولر گازی سامسونگ کارکرد دچار ایراد شده و ممکن است حین کار خاموش یا پس از مدتی خنک نکند.

 

مرکز تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ

سرویس و نگهداری کولر گازی سامسونگ امری اجتناب ناپذیر است و می بایست در سال حداقل یک بار سرویس گردد. در این زمینه بهتر است از متخصصین کاربلد و با تجربه کمک بخواهید تا مشکلات جدیدی ایجاد نشود. شما عزیزان می توانید برای سرویس و تعمیر کوار گازی اسپلیت سامسونگ خود با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از تکنسین های کلینیک تاسیسات بخواهید در اولین فرصت در محل حاضر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.