آموزشی

تعمیر پکیج گرمایشی

تعمیر پکیج گرمایشی

تعمیر پکیج گرمایشی می تواند در منازل با در دست داشتن امکانات مورد نیاز، صورت پذیرد. در این فرایند علاوه بر تعمیر پکیج گرمایشی توسط متخصصین کلینیک تاسیسات، سرویس پکیج گرمایشی نیز صورت می پذیرد تا در صورت وجود مشکلات احتمالی، رفع گردد و نتایج زیان باری را به همراه نداشته باشد.

پکیج دستگاهی است که امروزه در تمامی منازل به چشم می خورد و برای گرمایش محیط به کار می رود. این دستگاه نیز مانند سایر لوازم نیاز به سرویس و نگهداری دارد. در صورتی که به طور مرتب به سرویس و نگهداری پکیج خود رسیدگی کنید دیگر نیازی به تعمیر پکیج گرمایشی نخواهید داشت.

 

عیب یابی و تعمیر پکیج گرمایشی

برای تنظیم پکیج های گرمایشی می بایست مراحل زیر به ترتیب طی شود.

  • تست گازبندی

در این مرحله از تعمیر پکیج گرمایشی اتصال گاز پکیج می بایست تست شود، اتصال باشد بسته باشد و شیر ورودی گاز در حالت باز قرار گیرد. همچنین باید دستگاه را در حالت خاموش قرار دهید. بدین ترتیب لوله های مربوط به رگولاتور گاز و گاز را کنتزل کنید که نشتی نداشته باشد.

  • هواگیری مرحله 1

در این مرحله در ابتدا فشار آب سیستم را بر روی 2بار قرار دهید. شیر پرکن سیستم را ببندید و شیرهای آب گرم مصرفی را ببندید. دستگاه را روشن کنید و در حالت زمستان قرار دهید و دما را روی حداکثر قرار دهید کنترل کنید که در سیستم رادیاتورها و دستگاه هوایی وجود نداشته باشد.

تعمیر پکیج گرمایشی

تعمیر پکیج گرمایشی

  • هواگیری مرحله 2

در مرحله بعدی از تعمیر پکیج گرمایشی، فشار آب دستگاه همچنان باید 2 بار باشد. دستگاه را در حالت روشن قرار دهید و شیرهای آب گرم مصرفی را ببندید. شیر پرکن سیستم بسته باشد و شیر تخلیه هوای پمپ باز باشد. در این مرحله دستگاه را از برق بکشید و 5 دقیقه صبر کنید. کنترل کنید که در داخل دستگاه پکیج و رادیاتورهای نصب شده هوا وجود نداشته باشد.

  • کنترل عملکرد صحیح پتانسیومتر

در این حالت دسته آکوستات در وضعیت حداقل باید باشد. در ادامه کنترل کنید که روشن و خاموش شدن مشعل ها به موقع انجام می پذیرد یعنی در حدود 50 درجه سلسیوس خاموش شده و در حدود 40 درجه سلسیوس روشن می شود.

  • کنترل دمای آب گرم مصرفی

شیر آب گرم مصرفی را باز کنید و دسته شیر تنظیم دما را بر روی حداکثر دما قرار دهید. در این حالت از تعمیر پکیج گرمایشی می بایست کنترل کنید که درجه آب گرم مصرفی در نزدیک ترین در نزدیک ترین نقطه به دستگاه در حدود 45 درجه سلسیوس باشد.

  • کنترل فلو سوئیچ آب

شیر آب گرم را باز کنید و دسته تنظیم دما را بر روی حداکثر قرار دهید. در این حالت از تعمیر پکیج گرمایشی مشعل باید در دبی 5.3 روشن شود و با بستن شیر آب مصرفی مشعل خاموش شود. عمل خاموش و روشن شدن مشعل را سه بار امتحان کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.

  • کنترل دمای مدار گرمایش

شیر آب گرم مصرفی را ببندید. در این صورت در دمای 90 درجه دستگاه باید خاموش و در دمای 80 درجه روشن شود. در صورت مشاهده افت فشار نشتی آب را در سیستم برطرف کنید و مجددا سیستم را کنترل کنید.

  • کنترل عملکرد جرقه زدن

دستگاه را در وضعیت خاموش قرار دهید. روشن شدن مشعل را به وسیله جرقه زدن با دید چشمی کنترل کنید. این عمل را چندین بار تکرار کنید. در صورت عدم موفقیت فاصله کاتد تا مشعل را کنترل کنید این فاصله باید در حدود 4 میلی متر باشد.

 

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر فن پکیج ایران رادیاتور

چرا به سرویس سالیانه پکیج نیاز داریم؟

چنانچه سرویس پکیج را به صورت سالیانه انجام ندهید امکان به وجود آمدن خطرات جدی وجود دارد. در نتیجه ی این امر سبب هزینه دار شدن کارایی پکیج می شود. در این بخش می خواهیم به برخی از دلایلی که به سرویس پکیج گرمایشی نیاز داریم، اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

ایمن بودن پکیج: در صورتی که در فرایند کاری پکیج مشکلی وجود داشته باشد، گاز سمی مونوکسید کربن می تواند منتشر شود. حال اگر پکیج خود را به صورت سالیانه سرویس کنید این مشکل زودتر از موعد بررسی شده و حل می گردد تا از ضررهای جبران ناپذیر جلوگیری شود.

کارایی پکیج: هر دستگاهی من جمله پکیج گرمایشی، پس از مدتی کارکرد ممکن است کارایی اولیه خود را از دست بدهد و قطعات آن در صورت بازدید نشدن، فرسوده شوند. اگر در کنار تعمیر پکیج گرمایشی، به صورت سالیانه سرویس پکیج گرمایشی را نیز در برنامه خود داشته باشید می توانید قطعاتی را که نیاز به تعمیر دارند، پیش از خراب شدن بررسی و تعمیر کنید.

حصول اطمینان از پکیج: همانند باقی لوازم مکانیکی مستهلک شدن پکیج نیز امری طبیعی است. به خصوص در فصل زمستان به علت استفاده بیشتر از پکیج و فشار بر روی آن، احتمال عدم کارکرد آن وجود دارد. در این زمینه برای جلوگیری از کار افتادن پکیج و اطمینان خاطر از عملکرد صحیح پکیج می توان از یک متخصص در این زمینه بهره برد.

تعمیر پکیج گرمایشی

تعمیر پکیج گرمایشی

هزینه تعمیر پکیج

در مورد هزینه تعمیر پکیج گرمایشی لازم به ذکر است، این هزینه به عوامل مختلفی وابسته است. مهم ترین عامل دلیل خرابی پکیج شما می باشد. چون ممکن است خرابی پکیج در حدی باشد که نیاز به تعویض قطعه ای باشد، در این صورت هزینه تعمیر پکیج گرمایشی با توجه به قیمت قطعه افزایش می یابد. شما عزیزان برای دریافت هزینه های تعمیر پکیج گرمایشی می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از متخصصین ما بخواهید در صورت نیاز به محل مورد نظر مراجعه کنند.

 

تماس با ما

تیم خدماتی کلینیک تاسیسات 24 خریدار انواع پکیج و اسپیلت کارکرده به بالاترین قیمت لوله بازکنی و تخلیه چاه ، رفع ترکیدگی لوله و بازسازی کف ، نقاشی ساختمان گچبری ، پتینه کاری ، لندن کاری و… فروش و اجرای ایزوگام ، نصب سرویس و تعمیرات اسپیلت ، اجرا وتعمیرات موتور خانه ، چیلرهای جذبی و تراکمی استخر ، لوله کشی سرد و گرم ، نصب و سرویس شیرآلات ، تیم 24 با کادری مجرب بصورت شبانه روزی همراه شما هست تا آرامش شما عزیزان فراهم شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.