تعمیرات پکیج

در بیشتر موارد تعمیرات پکیج در واقع بهترین گزینه نیست، بسیاری از پکیج ها پس از 10 سال نیاز به تعویض دارند. بنابراین تعمیرات پکیج صرفاً به صرفه نیست. گرمایش فضا بیشترین هزینه انرژی را در هر خانه مخصوصاً در زمستان ایجاد می کند. درجه دوم این امر گرمایش آب است که اگر بدنبال راحتی بیشتر هستید از اهمیت یکسانی برخوردار است. خوش شانس هستید اگر هرگز صبح زود دوش گرفتن را تجربه نکرده اید. اگر خانه شما از یک سیستم گرمایش آب قابل اعتماد برخوردار است، هر بار که شیر آب یا دوش را می چرخانید آب گرم خواهید داشت.

بیشتر خانه های سراسر کشور دارای پکیج از نوع مخزنی هستند. این سیستم تا حد زیادی متداول ترین سیستم گرمایش آب با قابلیت اطمینان ثابت شده است. پکیج های نوع مخزن یا از طریق گاز یا برق تأمین می شوند ، این بستگی به این دارد که به راحتی در منطقه شما موجود است یا هر کدام ارزان تر است. اما در سال های اخیر، بسیاری از مالکان خانه متوجه مزایای پکیج های بدون مخزن شده اند.

پکیج بدون مخزن یا پکیج فوری ، آب مورد نیاز را گرم می کنند. لازم نیست فضای لازم برای مخزن آب بزرگ را ایجاد کنید زیرا سیستم نسبتاً جمع و جور است. علاوه بر این، یک پکیج بدون مخزن نیز از نظر انرژی کم است. برخی از مدل ها دارای بیش از 90٪ راندمان انرژی هستند که به معنای صرفه جویی در هزینه های آب و انرژی است.

با این حال، صرف نظر از اینکه سیستم گرمایش آب شما چقدر پیشرفته باشد ، همیشه این احتمال وجود دارد که با مشکلاتی روبرو شوید. در حالی که طول عمر پکیج های آب حداقل 10 سال است ، به این معنی نیست که شما مجبور نیستید بررسی های لازم را در زمینه تعمیر و نگهداری انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که با حداکثر بازده کار می کند. متأسفانه، بسیاری از صاحبان خانه مراقبت از سیستم های گرمایش آب خود را انجام نمی دهند تا اینکه زمان آن فرا رسیده باشد که برای تعمیرات پکیج با یک تکنسین تماس بگیرند.

تعمیرات پکیج

تعمیرات پکیج برقی: مشکلات مشترکی که باید مراقب آنها باشید

عیب یابی مشکلات پکیج کاری است که هر صاحبخانه می تواند انجام دهد. برخی از مشکلات ممکن است ساده به نظر برسند ، در حالی که برخی دیگر نیاز به توجه فوری یک تکنسین حرفه ای دارند. در اینجا برخی از رایج ترین مشکلات بخاری های آب برقی وجود دارد.

• نشت آب از بالای مخزن. نشت آب از بالا ممکن است به دلیل شل شدن لوله ها ، شیر فشار معیوب یا نشتی که از شیر ورودی ایجاد می شود باشد. در هر صورت ، وقتی با یک تکنسین برای تعمیرات پکیج تماس می گیرید، این مشکل به راحتی حل می شود.

• آب از ته مخزن خارج می شود. اگر ته مخزن نشت کند ، این مسئله فقط یک مشکل متراکم یا فشار ساده است، یا ممکن است لازم باشد واحد را تعویض کنید. از یک تکنسین بخواهید منبع نشت را بررسی کند تا راه حل مناسب را ارائه دهد.

• آب گرم وجود ندارد یا آب گرم کافی نیست. برای پکیج های برقی ، اولین چیزی که باید بررسی کنید منبع تغذیه است. اگر منبع تغذیه در حال کار است ، ممکن است لازم باشد عنصر گرمایش را تعویض کنید. در صورت وجود آب گرم اما تأمین کافی ، احتمالاً مشکل ترموستات است. برای پکیج های برقی ، ترموستات را در کنار مخزن در پشت صفحه دسترسی پیدا می کنید. اگرچه ترموستات از قبل کارخانه تنظیم شده است ، اما ممکن است لازم باشد در زمستان درجه حرارت را کمی افزایش دهید.

• مدت زیادی طول می کشد تا آب دوباره گرم شود. این یکی از معایب پکیج های برقی است. اگرچه طولانی شدن گرمایش مجدد مخزن پر از آب برای پکیج های برقی طبیعی است ، اما اگر خیلی بیشتر از حد معمول طول بکشد ممکن است اینگونه نباشد. با یک تکنسین تماس بگیرید زیرا ممکن است به تعمیرات پکیج احتیاج داشته باشید و یا بعضی از قطعات مانند عنصر گرمایش را تعویض کنید.

• صداهای عجیبی از پکیج می آید. ایجاد صدا در هنگام استفاده از پکیج ها امری طبیعی است. اما در هر زمان سر و صدا بیش از حد زیاد یا مکرر می شود ، برای بررسی هرگونه مشکل با یک تکنسین تماس بگیرید.

• فشار آب گرم بسیار کم است. در برخی موارد ، ممکن است نیازی به تعمیرات پکیج نداشته باشید، زیرا فشار خیلی کم است. این ممکن است به دلیل برخی از مشکلات مربوط به لوله کشی قدیمی باشد که شما باید آنها را جایگزین کنید.

از دیگر مشکلاتی که می توانید با پکیج برقی با آن روبرو شوید ، آب کثیف یا زنگ زده یا آب گرم بوی بد دارد. هر زمان که هر یک از این موارد اتفاق افتاد ، سعی نکنید خودتان مشکل را برطرف کنید. برای جلوگیری از آسیب بیشتر ، با یک تکنسین حرفه ای گرمایش تماس بگیرید تا پکیج آب شما را برای هرگونه نیاز به تعمیر پکیج ماهرانه ارزیابی کند.

برای ثبت سفارش خود با ما تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.

آبگرمکن بدون مخزن: مسائلی که ممکن است با آن روبرو شوید

اکنون که ما در مورد مشکلات رایج با پکیج آب برقی نوع مخزنی بحث کردیم، بیایید با شناسایی مشکلی که صاحبان خانه دارای پکیج آب درخواستی هستند، شناسایی کنیم.

• تجمع مواد معدنی یا رسوبی. حتی اگر پکیج آب بدون مخزن دارید، تجمع مواد معدنی ممکن است همچنان مسئله ساز باشد. وقتی کلسیم و منیزیم از آب سخت درون پکیج جمع می شود، می تواند به برخی از قسمتهای حیاتی آسیب برساند. کارشناسان همیشه توصیه می کنند که چه از نوع مخزنی و چه از نوع مخزن گرم کن بدون مخزن، حداقل دو بار در سال باید سیستم را شستشو دهید. همچنین می توانید با استفاده از نرم کننده آب از تجمع مواد معدنی جلوگیری کنید.

• سیستم بیش از حد بارگیری شده. اگر تقاضای زیادی برای آب گرم در خانه شما وجود دارد، ممکن است پکیج نتواند آب گرم کافی تأمین کند. بیش از حد سیستم ممکن است به واحد آسیب برساند و منجر به تعمیر گرمایشی آب گرم شود. اگر نمی توانید تقاضای همزمان آب گرم را محدود کنید ، بخاطر افزودن پکیج های نقطه مصرف یا ارتقا unit واحد خود به ظرفیت بالاتر ، فکر کنید.

• ساندویچ آب سرد این مشکل در پکیج های آب گرم بدون مخزن کاملاً مکرر است. اما لازم نیست بلافاصله وحشت کنید یا برای تعمیرات پکیج آب گرم با یک تکنسین تماس بگیرید. چند ثانیه طول می کشد تا پکیج برای گرم کردن آب گرم کند ، خصوصاً در صورت استفاده همزمان. تنها راه جلوگیری از ساندویچ آب گرم صبر کردن برای عبور آب سرد قبل از پریدن برای استفاده از دوش است.

• اشتعال ناموفق. مشکل احتراق ممکن است در اثر چند مسئله ایجاد شود. ابتدا باید منبع تغذیه یا گاز را بررسی کنید. سپس، باید باز بودن دریچه گاز را بررسی کنید. اگر هیچ یک از اینها مشکل را حل نمی کرد، مسئله می تواند جدی تر باشد. سریعاً با یک تکنسین تعمیرات پکیج تماس بگیرید تا واحد را بررسی کند.

در صورت داشتن آبگرمکن بدون مخزن ، در برخی موارد ممکن است مشکلاتی در فشار آب تجربه کنید. این در صورتی است که پکیج از طریق برق تأمین می شود. آبگرمکن های بدون مخزن با گاز فشار آب بهتری دارند.

نکات نگهداری و تعمیرات برای جلوگیری از
صرف نظر از نوع آبگرمکن شما در خانه ، هر زمان که با مشکلی روبرو شدید فقط تماس با تکنسین تعمیر آبگرمکن گرم معقول است. در حالی که یک تکنسین تخصصی برای حل مشکلات لوله کشی و گرمایش دارد ، همچنین مسئولیت مراقبت صحیح از پکیج های آب خود به عهده صاحب خانه است تا از تعمیرات و مشکلات غیر ضروری جلوگیری کند.

در اینجا چند نکته در مورد نگهداری و تعمیرات وجود دارد که هر صاحب خانه باید از آنها مطلع شود و انجام دهد تا از تماس های مکرر تعمیر پکیج آب گرم جلوگیری کند.

• اولین قدم درک نوع آبگرمکن شماست. آیا بنزین ، برقی ، از نوع باک یا بدون مخزن است؟ هر مدل نقاط قوت و ضعف خاصی دارد. وقتی بدانید آبگرمکن شما چگونه کار می کند ، می دانید که در صورت وجود مشکل باید چه چیزی را بررسی کنید.

• در هر زمان که بخواهید برخی کارهای ساده تعمیر و نگهداری را انجام دهید ، همه کتابهای راهنمای سازنده را نگه داشته و دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.

• همیشه به تأمین آب گرم خانه خود بسیار توجه داشته باشید. اگر در منبع تغذیه افت قطره ای مشاهده کردید ، یا هر زمان که بیش از حد معمول طول بکشد تا آب در دمای مناسب گرم شود ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که پکیج خود را از نظر وجود مشکل بررسی کنید.

• بدانید که اجزای حیاتی کجا هستند. به عنوان مثال ، باید بدانید که ترموستات کجاست ، سوپاپ آزاد کننده ، شیر قطع آب و همچنین منبع تغذیه. دانستن مکان این قطعات به شما در عیب یابی کمک می کند.

• همیشه و در هر زمان که روی پکیج آب خود کار می کنید از وسایل محافظ مانند دستکش و عینک استفاده کنید.

• چه پکیج از نوع مخزنی داشته باشید و چه پکیج بدون مخزن ، باید دستگاه را مرتباً تخلیه و شستشو دهید تا آوار ، رسوب و تجمع مواد معدنی از بین برود. راهنمای تولید کننده باید شامل مراحل نحوه تخلیه و شستشوی پکیج آب باشد. شما همچنین می توانید یک ترکیب تمیزکننده تهیه کنید که به طور خاص برای از بین بردن رسوبات کلسیم و منیزیم از آبگرمکن ها ساخته شده است.

• اگر پکیج آب از نوع مخزنی دارید ، باید هر چند سال یک بار میله آند را چک کنید. اگر میله از قبل با رسوبات معدنی پوشانده شده باشد یا نیمی از سیمها در معرض آن قرار داشته باشند ، باید میله آند را تعویض کنید.

• جدا از میله آند ، باید به طور منظم شیر تسکین فشار را چک کنید. آیا مسدود نیست و آیا به درستی کار می کند.

• برای پکیج های گازی ، مشعل و درگاه ها را مرتباً بررسی و تمیز کنید.

• اطراف پکیج باید تمیز و عاری از هرگونه آوار باشد. مواد را پاک کرده و حداقل دو فوت از فاصله دور نگه دارید.

• در آخر ، ترموستات را به طور دوره ای چک کنید تا مطمئن شوید در تنظیم دما مناسب است.

تعمیرات پکیج آب گرم می تواند هزینه بر و ناخوشایند باشد. با مراقبت از آبگرمکن خود می توانید از این مشکلات جلوگیری کرده و از آب داغ ثابت در پیچ شیر لذت ببرید.

برای کمک در نصب، تعمیر و تعویض پکیج آب ، امروز با کلینیک تاسیسات 24 تماس بگیرید.

سفارش آنلاین

فرم ثبت درخواست

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *