دسته‌بندی نشده

آموزش تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری

با آموزش تعمیر پکیج دیواری در خدمت شما هستیم. پکیج های دیواری یکی از وسایل پرکاربرد در تمامی منازل هستند که تقریبا در هر خانه ای یکی از آن ها یافت می شود. در اکثر مواقع ممکن است پکیج دیواری به مشکلی برخورد کند که شما نیاز به آموزش تعمیر پکیج دیواری داشته باشید. بدین منظور در خدمت شما هستیم تا با آموزش تعمیر پکیج دیواری مشکلات ایجاد شده برای پکیج شما را برطرف کنیم. در نظر داشته باشید گاهی اوقات ممکن است مشکلات ایجاد شده فنی باشد و تعمیر بدون اطلاعات قبلی باعث ایجاد مشکلات جدید گردد. بنابراین بهتر است از یک تعمیرات پکیج در تهران کمک بخواهید.

 

پکیج چیست؟

پیش از اینکه به آموزش تعمیر پکیج دیواری بپردازیم می خواهیم پکیج را برای شما تعریف کنیم. پکیج در واقع به نوعی سیستم گرمایشی گفته می شود که تواسنه یک جایگزین خوب برای موتورخانه باشد. اگر نگاهی به پیشینه لوازم گرمایی بیندازید متوجه می شوید که در گذشته برای آپارتمان ها از موتورخانه استفاده می شد. پکیج ها دارای مزایای بسیار زیادی هستند که بارزترین مزیت ان ها امکان نصب، تعمیر و سرویس پکیج سریع و آسان در محل است.

پکیج ها برای اینکه در 12 ماه سال نیز مورد استفاده واقع شوند و نیازهای مورد نظر را برطرف کنند به دو صورت طراحی شده اند. این دستگاه دارای دو حالت زمستانه و تابستانه می باشد. در تابسان زمانی که آب باز می کنید پکیج روشن می شود و عملکردی مانند آبگرمکن دارد. اما در زمستان به دلیل اینکه باید گرمای شوفاژ را نیز تامین کند، کاملا رفتار متفاوتی دارد و می توان گفت همیشه روشن است. در صورتی که با مشکل خرابی پکیج خود روبرو شده اید می توانید آموزش تعمیر پکیج دیواری را مطالعه کنید. با ما همراه باشید.

آموزش تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری

خدمات تعمیر پکیج دیواری کلینیک تاسیسات

کلینیک تاسیسات مرکز تخصصی تعمیر پکیج دیواری و کولر گازی می باشد. شما عزیزان برای تعمیر و یا سرویس پکیج و کولر گازی خود می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از تکنسین های ما بخواهید برای رفع مشکل ایجاد شده در محل حاضر شوند. تمامی خدماتی که در این مجموعه انجام می شود توسط افراد دوره دیده و حرفه ای می باشد.

 

معرفی قطعات پکیج دیواری

پیش از اینکه به آموزش تعمیر پکیج دیواری بپردازیم می خواهیم قطعات پکیج دیواری را به اختصار به شما معرفی کنیم. شما عزیزان برای تعمیر پکیج دیواری می بایست به طور کامل با قطعات آن آشنایی داشته باشید. بنابراین با ما همراه باشید.

برد پکیج: یک صفحه سبز رنگ می باشد که قطعاتی مانند آی سی، خازن، مقاومت و … به آن متصل شده است. وظیفه اصلی پکیج بر عهده برد آن می باشد. در واقع برد میان تمامی قطعات پکیج ارتباط برقرار می کند و مدیریت ال سی دی پکیج را هم بر عهده دارد.

جرقه: از دیگر قطعات پکیج جرقه می باشد که با چند برابر شدن ولتاژ ورودی قوس الکتریکی ایجاد می گند و با تماس با گازی که از شعله خارج می گردد باعث روشن شدن پکیج می شود.

وریستور: نوعی مقاومت که اجازه ورود ولتاژ اضافی به دستگاه را نمی دهد.

پمپ سیرکولاسیون: این پمپ جهت تنظیم فشار آب گرم و گرمایش می باشد.

شیر اطمینان: این قطعه یکی از قطعات حساس به دما و فشار است. در صورتی که آب به دمای بیش از حد خود برسد و یا حتی فشاری به این شیر وارد شود، شیر اطمینان باز شده و پکیج را تخلیه می کند.

ترموستات دود: به این قطعه سنسور دود هم گفته می شود. زمانی که دودکش با مشکل مواجه شود و نتواند به درستی و ظیفه خود را انجام دهد این سنسور به صورت خودکار پکیج را خاموش می کند.

فلوسوئیچ: این قطعه کلید جریان نیز نامیده می شود که در مسیر ورودی آب به شوفاژ و رادیاتور قرار دارد.

شیر سه طرفه: وظیفه اصلی این شیر تغییر مسیر آب از شوفاژ به لوله های آب گرم مصرفی و برعکس می باشد.

شیرپرکن: این نوع شیر برای پر کردن آب پکیج استفاده می شود و بین پکیج و لوله آب سرد ورودی به پکیج قرار دارد.

آموزش تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری

حال با آموزش تعمیر پکیج دیواری در خدمت شما هستیم. در برخی از موارد برای تعمیر پکیج دیواری خود می توانید به ارور پکیج توجه کنید و با توجه به ارور بدانید مشکل از کدام قسمت پکیج می باشد. قبل از هر چیزی در مورد آموزش تعمیر پکیج دیواری باید بگوییم که پکیج دیواری برای عملکرد صحیح به چهار عنصر آب، برق، اکسیژن و گاز نیاز دارد. زمانی که آب پکیج تامین نشود پکیج نمی تواند روشن شوود. اما چگونه باید فهمید که آب پکیج تامین شده است یا خیر؟ در پکیج های دیجیتال با استفاده از ال سی دی کوچک روی صفحه و در پکیج های آنالوگ با کمک عقربه فشار که روی دستگاه قرار دارد می توان متوجه شد آب پکیج تامین شده است یا خیر.

در مرحله دوم از آموزش تعمیر پکیج دیواری می بایست برق آن مورد بررسی قرار گیرد. اتصال برق را بررسی کنید و یا اینکه دوشاخه را از پریز جدا کرده و به صورت برعکس وصل کنید چون برخی از پکیج ها به فاز و نول بودن نیز حساس هستند.

در مرحله سوم از آموزش تعمیر پکیج دیواری گاز آن باید مورد بررسی قرار گیرد. از باز بودن گاز اطمینان حاصل کنید. در این بخش اکسیژن هم باید بررسی گردد. یکی موارد مهم در احتراق اکسیژن می باشد چرا که در برخی موارد فن ها دچار مشکل می شوند و احتراق به صورت درتس صورت نمی گیرد و در نتیجه سبب آسیب جدی به پکیج می گردد.

 

علت گرم نکردن رادیاتور و شوفاژ در صورت کار کردن پکیج چیست؟

یکی از علل این مشکل خرابی شیر سه طرفه می باشد که در این حالت باید تعویض گردد. همچنین ورودی شوفاژها را نیز بررسی کنید که رسوب نگرفته باشد. سوم علت نیز می تواند خرابی ترموستات باشد چرا که دمای آب را به درستی نشان نمی دهد و در کارکرد پکیج خلل ایجاد کرده است. در این حالت ترموستات باید تعویض گردد.

علت سر و صدای پکیج دیواری چیست؟

یکی از علل سر و صدای پکیج دیواری هوا گرفتن پکیج است. اگر اطلاعی از نحوه رفع این مکشل ندارید بهتر است به تعمیرات پکیج دیواری مراجعه کنید و از آن ها بخواهید مشکل به وجود امده را رفع کنند.

چرا پکیج به صورت انفجاری روشن می شود؟

در این حالت در ابتدا باید جرقه را بررسی کرد چرا که ممکن است در عملکرد آن خللی ایجاد شده باشد. معمولا اگر بین جرقه و شعله فاصله ایجاد شده باشد و یا اینکه جرقه سوخته باشد ممکن است پکیج روشن نشود و یا اینکه به صورت انفجاری روشن شود در هر دو حالت جرقه باید تعویض گردد.

چرا پکیج دیواری بیش از حد داغ می کند؟

در صورتی که میزان دمای آب بیش از حد مجاز بالا باشد باید ترموستات مورد بررسی قرار گیرد. چرا که در این حالت ترموستات خراب شده و تعریف درستی از دمای آب ندارد. در این حالت برای تعمیر پکیج دیواری باید ترموستات را تعویض کرد.

آموزش تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری

قیمت تعمیر پکیج دیواری چقدر است؟

هزینه تعمیر پکیج دیواری یکی از مواردی است که برای همه مهم است پس اگر بخواهیم یک مرکز تخصصی تعمیر پکیج دیواری با قیمت مناسب و به صرفه به شما معرفی کنیم، زرین سرویس را به شما معرفی می‌کنیم.
البته باید بدانید که هزینه تعمیر پکیج دیواری متغیر است چرا که برای تعمیر پکیج دیواری ابتدا باید عیب یابی پکیج انجام شود و این امکان وجود دارد که پکیج چند مشکل داشته باشد و به قطعات جدید نیاز داشته باشد و یا برعکس پکیج هیچ مشکلی نداشته باشد و شما با یک اشتباه کوچک نتوانسته باشید آن را روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.